Narzuta dziecięca 150/160 cm patch work

Właśnie skończyłam szycie narzuty dziecięcej.

Do jej wykonania użyłam dwóch różnych kawałków bawełny z motywem dziecięcym, ociepliny o wymiarach 150 cm szerokości i 3,20 długości (czyli podwójnej długości ), oraz 7m bordowej taśmy.

Przed rozpoczęciem szycia  należy rozrysowac sobie projekt narzuty i dokładnie wszystko obliczyć nie zapominajac o zapasach na szwy. Wyznaczcie sobie dlugość i szerokość oraz ustalcie wzór jaki was interesuje i do dzieła.

Poniżej przedstawię kilka zdjęć z czasów kiedy powstawała narzuta, zaczynając od pokazania połączonych trójkoatów, kremowych i niebieskich z których w póżniejszym etapie powstawały kwadraty.

  4 małe kwadraciki łączyłam w jeden większy kwadrat
Takich łączonych kwadratów potrzebowałam 6 sztuk i taką sama ilość kremowych kwadratów, które łączyłam ze sobą krótszymi oraz dłuższymi prostokątami.
 Na tym etapie należny przygotować spód narzuty ja mam niebieską bawełnę z motywem Ciuchci Tomka, spód jest dłuższy i szerszy od wierzchu o 5 cm, jednak ja uważam ze to trochę za dużo, ponieważ na późniejszym etapie trudniej jest pikować narzutkę. Spód pokrywam ocieloną podwójnie złożona.
 Następnie upinam wszystkie elementy narzuty szpilkami przygotowując do pikowania.


Teraz pikuję

 Narzuta bardzo spodobała się mojemu najmniejszemu członkowi rodziny, który pomagał jak tylko mógł ;) To mój osobisty kontroler jakości:)


Na koniec obszywam dookoła lamówka i tak oto dochodzę do końca pracy:)
Przód narzuty dziecięcejTył narzutki dziecięcej
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty